Jak pečovat o nafukovací bazén

Starost o nafukovací bazény nemůžete podcenit. Jak na ně?

Nafukovací bazén většinou pořizujeme, pokud máme děti. To k létu a jejich potřebě skotačení patří. Víte ale, jak správně o bazén pečovat?

Postavte bazén na rovnou plochu

Pokud máte vybetonovanou plochu, je to naprosto ideální rovné podloží. Pokud ale budete mít bazének na nezpevněné nerovné ploše, zapřemýšlejte, co doma máte a co pod nafukovací bazén můžete vložit. Nejvíce se hodí kus lina nebo plachta. Zabráníte tak protržení dna bazénu.

Mít bazén na rovné ploše je potřeba i proto, že bude hladina vody na každém místě bazénku ve stejné výšce. Pokud není, může docházet k růstu řas pod vrchním okrajem. To je naprosto nežádoucí, jelikož látky produkované řasami způsobují alergické reakce. Prakticky se vám nebude bazén tolik přelévat přes okraj.

Jak udržet vodu v bazénku čistou

  1. Pokud máte malinký nafukovací bazének, je výhodné vyměňovat vodu častěji. U větších nafukovacích bazénů už by to vycházelo příliš draze. Proto uvažujte o zakoupení filtračního systému. Na trhu je k dostání velké množství typů – filtry s výměnnými kartušemi nebo pískové filtry. Filtrace musí být schopna přefiltrovat bazén do 6 hodin. Objem bazénu je tedy hlavní kritérium pro výběr filtračního systému. O pořízení ale přemýšlejte, bazén stojí pár stovek, ale filtrace několik tisíc. Vyplatí se proto pouze u větších bazénů.
  2. Bazénová chemie vám pomůže udržet vodu bez nebezpečných mikroorganismů.  Nejlevnější je čistit bazén Savem Originál, které je vhodné na bazénovou vodu. Řiďte se návodem na obalu. Další možností jsou tablety, které do vody hodíte jednou za týden. Případně speciální přípravky určené do bazénů. Pokud máte filtrace, nezapomínejte, že filtr je třeba čistit pravidelně, protože se do něj zachytávají mechanické nečistoty.
  3. Zakryjte bazén plachtou. Pokud zrovna bazén nepoužíváte, zakryjte ho. Zabráníte nečistotám a hmyzu, aby do vody spadly. Případně mějte u bazénu sítko na jejich vytahování.

Výhody nafukovacích bazénů

Nafukovací bazén můžete vzít kamkoliv s sebou a děti si budou mít kde vybít energii, třeba i na chalupě. Stejně tak vás nebude mrzet, pokud děti bazén propíchnou. V dnešní době za tyto bazény nezaplatíte více než několik stokorun. Údržba je také velmi levná. Bazénky k létu prostě patří a děti vám za to budou vděčné (zkuste jim pořídit i tento srandovní plovák). O to víc, když už teď víte, jak udržet vodu křišťálově čistou a zdraví nezávadnou.

 

Prohlédnout nabídku nafukovacích bazénů >>