10 nejlepších doplňků a vychytávek ke grilování

Se začátkem léta se opět rozehřály grily ve většině českých domácnostech. Vybrali jsme pro vás 10 nejlepších doplňků a vychytávek ke grilování, které určitě využijete.

 

1. Základem je rošt

Nejčastěji litinový či z nerezové oceli. Na restování doporučujeme používat nerezové nebo žulové desky. Ty využijete především při přípravě burgerů, vajec, ryb či zeleniny. Pizzu připravíte nejlépe na kameni.

2. Teploměr na steaky

Příprava steaku je vysoká škola grilování. Aby chutnal přesně tak, jak požadujete, musíte dbát na správnou teplotu při jeho přípravě. Jak ale poznat, že nadešel ten správný čas? Vyzkoušejte teploměr na steaky. Stačí zapíchnout.

3. Stojan na grilovaná kuřata

Kuře nepatří jen do trouby. S praktickým stojanem kuře jednoduše napíchnete a celý stojan postavíte na gril. Bez nezdravého oleje. Ideální varianta pro vyznavače zdravého životního stylu.

4. Oboustranné držáky na kukuřici

Už jste zkoušeli grilovat kukuřici? Pokud ne, rychle to napravte! S oboustrannými držáky, které zapíchnete do kukuřice, se nespálíte a usnadníte si manipulaci s horkou kukuřicí.

5. Grilovací rukavice

Rozpálené uhlíky z grilu nejsou to pravé ořechové pro vaše ruce. Kromě zástěry tak jistě využijete i ochranné kožené rukavice. Protože bezpečnost je na prvním místě!

6. Tvarovátko hamburgerů

Hamburgery dobyly svět. Připravte si své vlastní v pohodlí domova či zahrady. S nerezovým tvarovátkem bude maso ve vašich burgerech nejen chutné, ale také perfektně tvarované. Jako podle pravítka.

7. Přenosné chladničky

Největším nepřítelem naloženého masa je vedro a hmyz. Naštěstí existují malé přenosné chladničky. Ochrání vaše maso, zeleninu i nápoje.

8. Vstřikovač marinády

Maso bude chutnější, budete-li marinádu vstřikovat dovnitř masa přímo na grilu. K těmto účelům slouží vstřikovač marinády. Vypadá jako injekční stříkačka a pracuje na podobném principu.

9. Grilovací koš na ryby

Ryby bývají sypké a otočit je na grilu vcelku dá občas zabrat. Pořiďte si grilovací koš na ryby, který udrží rybu pohromadě a ulehčí manipulaci s masem.

10. Grilovací kleště

Kleště patří k základní výbavě každého šéfkuchaře. Při jejich pořizování dbejte na to, aby byly vroubkované, měly dostatečně dlouhou rukojeť a pojistku. Díky vroubkům kleště lépe uchopí maso. Dlouhá rukojeť vás ochrání před popálením. A pojistka zabrání vyklouznutí masa z kleští.

Bonusový jedenáctý tip

Ke grilování jistě patří i kvalitní grilovací koření a jednorázové nádobí.

 

Prohlédnout Doplňky ke grilování a grily v e-shopu >>