Adventní kalendáře nejsou jen čokoládové

Děti se těší, až budou Vánoce za dveřmi. Proto je adventní kalendáře tak baví. Vyberte si z mnoha typů podle toho, co mají děti rády.

 

Historie adventního kalendáře

V křesťanství má 24 dní před Štědrým dnem význam. Tyto dny adventu měly namalované výjevy z bible. Ta pomáhala odpočítávat přesně dny před tím, než se na Vánoce rozdávaly dárky.

Dříve neobsahovaly adventní kalendáře čokolády nebo jiné dobroty. Byla to umělecká díla. První papírový adventní kalendář vyrobili náhodou v Německu. Ten ještě neměl otvírací dvířka, ta přišla až později, na začátku 20. století. Posun byl také od motivů na kalendáři až k podobným těm dnešním kalendářům. Předtím každé okénko seznamovalo s událostmi před narozením Ježíše.

Jaký adventní kalendář koupit?

Čokoládové kalendáře jsou klasické. Vyberte si ty od těch nejlepších výrobců čokolád. Nebo máte rádi klasické malované s vánočními motivy?

Firmy ale nabízejí i jiné varianty. Milují vaše děti lízátka? Pořiďte jim adventní kalendář s lízátky Chupa Chups. Užijí si je déle než jeden kousek čokolády.

V růžovém nebo modrém motivu si můžete vybrat u adventního kalendáře od Jojo s bonbony ve vánočním obalu.

Ani pro dospělé nechybí verze adventních kalendářů

Máte rádi čokoládu s mátovou náplní? Velmi originální kalendář ve tvaru Big Benu vytvořilo Nestlé. Líbí se vám?

Pro dospělé, jak pro muže tak ženy, jsou ale i tyto kalendáře. Posuďte sami, kdy je majitel ocení. Hodí se jako vtipný dárek před začátkem prosince.