Výhody dětských bazénů

S blížícím se létem spousta rodičů hledá vhodný bazének pro svoje děti. Podívali jsme se na dětské bazény trošku blíž a přinášíme Vám několik důvodů, proč si takový bazén pořídit:


Dětské bazény chrání děti před sluncem


Nesporným faktem je, že v parném létě na zahradě je vhodné snižovat tělesnou teplotu, zvláště pak u dětí, jejichž organismus je velice citlivý na jakékoli větší změny. Dětský bazének je proto vhodným doplňkem pro Vaši zahradu, kde můžete bez obav nechat své děti hrát – kromě této nesporné výhody má dětský bazén ještě jednu – přinese soustu radosti pro Vaše ratolesti.


Dětský bazén je bezpečný


Na rozdíl od bazénu zapuštěného do země je dětský nafukovací bazén bezpečný, jelikož děti do něj nemohou spadnout a topit se. Díky své výšce je vhodný i pro ty nejmenší děti, jejichž výška hravě přesáhne výšku vodní hladiny. Po stranách nafukovacího bazénu je umístěna ohrádka, která je rovněž nafukovací, a proto se nemusíte bát, že by se dítě uhodilo a způsobilo si úraz. Ačkoli obsahují dětské bazény spoustu bezpečnostních prvků, rozhodněnení vhodné ponechávat děti bez dozoru dospělých.

Díky nafukovacímu rámu je dětský bazén bezpečný zvenku i zevnitř.

 

Doplňky k nafukovacím bazénům


Kromě klasických bazénků obdélníkového nebo kruhového tvaru je v dnešní době možné pořídit také různé další atrakce jako doplněk. Patří sem samozřejmě menší skluzavky a schůdky do bazénku, nafukovací dekorace ve tvaru rostlin nebo zvířátek, které samy o sobě bývají součástí dětských bazénů.


Hrací centrum


Oblíbeným produktem v poslední době se stalo nafukovací hrací centrum. Jedná se v základu i dětský bazén, který je ale doplněn hned několika atrakcemi na hraní – skluzavky, nádržky s vodou, držadla apod. Pod pojmem hrací centrum bývají označovány sestavy na hraní pro děti, zpočátku se jednalo o dřevěné nebo pevné konstrukce pro hřiště, dnes se však vyrábí i nafukovací hrací centrum pro parné letní dny na zahrádce.

Nafukovací hrací centrum naleznete v několika variantách v našem oddělení dětské bazény.