Prací prášky z Německa

Hodně diskutovaným tématem v posledních měsících je rozdíl mezi českými a německými výrobky, zejména pak v oblasti drogerie. Hitem jsou totiž prací prášky dovezené z Německa, které se v názvu liší jen nepatrně od svých českých bratrů. Německá drogerie se liší především kvalitou. Samotné balení je pak rozdílné i co do objemu, nicméně i menší balení je výhodnější než u nás (o tom více dále).

Hodně diskutovaným tématem v posledních měsících je rozdíl mezi českými a německými výrobky, zejména pak v oblasti drogerie. Hitem jsou totiž prací prášky dovezené z Německa, které se v názvu liší jen nepatrně od svých českých bratrů. Německá drogerie se liší především kvalitou. Samotné balení je pak rozdílné i co do objemu, nicméně i menší balení je prívě výhodnější než u nás (o tom více dále).
Ponecháme teď stranou veškeré návody, jak správně vybrat prací prostředky (šikovný návod, který ale doporučujeme, najdete například na dTestu http://www.dtest.cz/clanek-964/jak-vybrat-praci-prostredek) a zaměříme se na to, v čem se prací prášky z Německa liší od těch našich.

Prací prášky dovezené z Německa jsou kvalitnější než ty české

Německá drogerie - srovnání balení


Důležitý při výběru balení není jeho objem, ale spíše počet dávek, které je možno s tímto pracím práškem vyprat. Drogerie z Německa se vyznačuje vyšší kvalitou, což v překladu znamená, že prací prášky jsou koncentrovanější (obsahují větší procento účinné látky) a na jedno vyprání vám tedy stačí menší množství. Ačkoli se tedy na první pohled mohou zdát dražší, protože platíte více za menší balení, ve skutečnosti je tomu naopak. Pro názornost uvádíme tabulku, kde je jasně patrné, že prací prášky z Německa jsou o něco málo levnější.

 

Objem

Počet dávek

Cena

Cena za dávku

české

3l

45

229

5,08 Kč

německé

3,85l

55

275

5,00 Kč

 

Srovnávali jsme prací gel Ariel Actilift universal o velikosti 3,85 litrů, který dovážíme z Německa, a běžné balení Arielu Actilift 3 litry dostupné v ČR.


Prací gely vs. prací prášky


Z Německa dovážíme jak prací gely Ariel, tak i prací prášky. Prací gely jsou oblíbenější díky tomu, že jsou k látkám šetrnější, ovšem jejich součástí není bělidlo, a proto tedy hůře čistí některé skvrny.

Drogerie z Německa

 

Prejít do oddělení drogerie a nakoupit levněji >>