Jak vybrat horkou čokoládu a kakao

V následujících odstavcích vám poradíme, jak vybrat nejlepší horkou čokoládu a kakao. Průvodce je určen pro ty, kteří dávají přednost sladkým nápojům před tradiční kávou.

 

V následujících odstavcích vám poradíme, jak vybrat nejlepší horkou čokoládu a kakao. Průvodce je určen pro ty, kteří dávají přednost sladkým nápojům před tradiční kávou.

 

Velikost balení

Při výběru se zaměřte na velikost balení. Při nákupu čokolády či kakaa o vyšší gramáži ušetříte desítky procent, jelikož výrobci prodávají ekonomická balení za výhodnější ceny. Větší balení má i samozřejmě nevýhody, největší spatřujeme v tom, že pokud nepijete čokoládu či kakao pravidelně, budete balení spotřebovávat zbytečně dlouho. Bude-li balení otevřeno příliš dlouho, ztratí kakao i čokoláda své aromatické a chuťové vlastnosti.

Van Houten Selection Horká čokoláda 1kg

Druhy čokolády

Čokoláda se dle obsahu kakaa a chuťových vlastností dělí na hořkou, bílou a mléčnou. Labužníci dají přednost hořké čokoládě, která má vysoký obsah kakaa (nejméně 35%). Její chuť je výraznější a je méně sladká. Nejoblíbenější jsou mléčné čokolády s minimálně 25% podílem kakaa a 15% podílem sušeného mléka. Mléčná čokoláda je jemnější a sladší. Posledním druhem je bílá čokoláda, která bývá vyrobena z kakaového másla, mléka a cukru. Kromě výše uvedených základních druhů se můžete setkat s ochucenou čokoládou. Vybrat si můžete z vanilkové, oříškové, ovocné či jogurtové čokolády.

Van houten Dream Cappuccino 1kg

Způsob přípravy

Horkou čokoládu můžete připravit z předpřipravené instantní směsi, kterou stačí pouze zalít ohřátým mlékem či vodou, případně vyšlehat pomocí tlakové trysky v kávovaru. Tato příprava je velmi snadná, levná a časově nenáročná. Horkou čokoládu si také můžete připravit nastrouháním kvalitní čokolády a kakaa do mléka ohřívajícího se na plotně.

Rioba bílá čokoláda v prášku 500g

Jak vybrat kakao?

Při výběru kakaa zvažte, na co jej budete používat. Pro pečení doporučujeme zvolit kakao holandského typu, které má výrazně hnědou barvu a intenzivnější chuť. Výsledný pokrm navíc dokáže zjemnit a odkyselit. Dobré kakao by mělo být tmavé, syté a příjemně hořké, plné, lehce zemité a nemělo by tahat za jazyk.

Dále se zaměřte na samotný původ a zpracování, které vám napoví, zda je kakao dostatečně kvalitní. Kakao obvykle zakoupíte ve verzi praženého či nepraženého prášku, který se od sebe liší opět v chuti. Nepražené kakao neprochází tepelnou úpravou, je chuťově naturálnější, bohatší na antioxidanty a minerály (hořčík, železo, síru, chrom, mangan, zinek).

 

Prohlédnout zboží ze sekce horká čokoláda a kakao >>

Lidé si také přečetli

¨